Witaj!

Zadzwoń 46 832 44 69 kontakt@drogeriemarysienka.pl

Regeneracja skóry po zimie, czyli wiosenne odświeżenie cery.

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią czas na zmiany, także te kosmetyczne.

Pierwszy krok: Dokładnie oczyszczenie skóry twarzy.

Przede wszystkim usuń szarą zrogowaciałą warstwę naskórka – od razu zauważysz, że cera jest gładsza, ma ładniejszy, żywszy koloryt, a substancje odżywcze będą łatwiej wnikać w głąb skóry. Taki zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu w przypadku cery tłustej i mieszanej, używając do tego peelingu drobnoziarnistego (np.: Sylveco, Orientana, Dax Cosmetics). Natomiast do codziennego mycia twarzy użyj żelu z peelingiem. Pamiętaj o tym, że przy cerze z trądzikiem różowatym lub pospolitym, który jest w fazie aktywnej (czyli pojawiły się ropne wykwity), peeling drobnoziarnisty zastąp enzymatycznym (Lirene, Dax Cosmetics, Dermika), który działa, bardzo łagodnie- rozluźnia i rozpuszcza komórki naskórka. Peelingu enzymatycznego używaj również przy cerze naczynkowej, suchej i wrażliwej. Ważnym kosmetykiem w zabiegach jest tonik- który przywraca skórze naturalny odczyn pH.

Drugi krok: Silne odżywienie cery.

Wiosenną regenerację ułatwią i przyśpieszą kosmetyki do zadań specjalnych- maseczki i serum. Maski zawierają skoncentrowane, silnie działające składniki odżywcze i nawilżające, dostosowane do problemu cery. Preparat stosuj raz w tygodniu, po dokładnym umyciu twarzy i peelingu. Zabieg najlepiej wykonać wieczorem, żeby wspomóc procesy regeneracji, które najintensywniej przebiegają nocą. Natomiast serum to z reguły lekka emulsja- wchłania się szybko. Serum zawierają całą gamę składników odżywczych i regenerujących skórę w większym stężaniu niż krem. Serum stosuj pod krem rano i wieczorem.

Trzeci krok: codzienna ochrona twarzy przed zanieczyszczeniami.

Twoja skóra po zimie potrzebuje kompletu substancji odżywczych. Kremy wzbogacone o takie składniki najlepiej stosować na no, gdy proces regeneracji przebiegają najintensywniej. Krem na dzień powinien być lżejszy, chronić skórę przed utratą wilgoci i przede wszystkim filtry UV. Nie lekceważ wiosennego słońca, bo emituje ono dużo promieniowania UVA, które nasila proces starzenia. Polecam marki naturalnych kosmetyków w szczególności: Sylveco, Orientana, Tołpa, Dobrym wyborem będą również kosmetyki marki: Dermika, Lirene, Eveline, Bielenda czy też Ziaja.