Jesień i zima to trudny okres dla naszych dłoni. Trudne warunki atmosferyczne: wiatr, chłód, zmienne temperatury, mróz a nawet śnieg sprawiają, że cienka skóra dłoni jest wysuszona, szorstka, pęka sprawiając ból. Bez odpowiedniej pielęgnacji stan naszych dłoni będzie sie pogarszał. Zadbajmy o swoje dłonie i okażmy im odrobinę zainteresowania w tym niesprzyjającym okresie.

Oto kilka prostych sprawdzonych rad w jaki sposób dbać o dłonie, gdyż brak pielęgnacji i ochrony prowadzi w konsekwencji do ich szybszego starzenia się.

Co ważne w tym okresie zakładamy rękawiczki odpowiednie do panujących warunków atmosferycznych w celu ochrony przed mrozem i utratą ciepła. Mino że w ciągu dnia jest wmiarę ciepło to rano i wieczorem, gdy słoneczko już nie grzeje jest dosyć chłodno, nawet pojawiają sie przygruntowe przymrozki a takie warunki są niekożystne dla naszych dłoni wysuszajac je. Również zabezpiecz swoje dłonie rękawicami ochronnymi wykonując wszystkie prace domowe przy użyciu środków chemicznych. Częste mycie rąk, moczenie w detergentach może dodatkowo negatywnie wpłynąć na poziom nawilżenia naszych dłoni, a to podstawa dla ich prawidłowego funkcjonowania.

Po pierwsze PEELING! który wykonujemy 1 raz w tygodniu. Zalegające warstwy rogowe naskórka sprawiają że nasze dłonie są suche i szorstkie aby pozbyć się tej warstw i złuszczyć zrogowaciały naskorek stosujmy peeling przeznaczony specjalnie do pielęgnacji dłoni lub wykorzystajcie peelingi które używacie do twarzy. Jest równie delikatny i nie podrażni zbytnio naszej skóry rąk, dodatkowo maszaż pobudzi mikrokrążenie i sprawi że składniki odżywcze zawarte w kremach dogłębniej wnikną w skórę.

Po drugie kremy! Przez cały rok po każdym kontakcie z wodą czy detergantami stosuj krem do rąk, a szczególnie tej zasady należy przestrzegać w okresie jesienno-zimowym. W ciągu dnia stosuj krem nawilżający lub regenerujący natomiast na noc odżywczy lub tłusty. Składniki odpowiednie które powinny znajdować się w naszych kremach to między innymi: gliceryna, alantoina, masło shea, witaminy A,E, lanolina, mocznik, wosk pszczeli, aloes itp. Kilka razy w tygodniu polecam na noc nakładać parafinę stosując dodatkowo z rękawicami bawełnianymi. Parafina stworzy tzw okluzję, która chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi zabezpieczając przed nadmierną utratą wody.

Zadbaj o swoje dłonie, jest tak duży wybór produktów że na pewno znajdziesz środek odpowiedni dla siebie a na pewno Twoje dłonie odwdzięczą się pięknym i zadbanym wygladem.