Makijaż jest Naszą drugą skórą, powinien tuszować urodowe niedoskonałości a podkreślać atuty. Dobrze wykonany makijaż to silna broń każdej kobiety. Nawet jeśli nie malujemy się codziennie, to warto abyśmy znały kilka podstawowych wskazówek dotyczących makijażu, które pomogą nam uniknąć wpadek, albo poprawią efekt naszej pracy. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków a podstawą jest dobranie koloru podkład i pudru. Aby przyciemnić lub rozjaśnić odowiednie partie twarzy nalezy użyć kosmetyków tylko o jeden odcień ciemniejszy lub jaśniejszy od naszego naturalnego koloru skóry.

 • Poprawa owalu twarzy

Aby poprawić owal twarzy miej do dyspozycji podkłady w dwóch kolorach - o ton jaśniejszy i o ton ciemniejszy od naturalnego koloru skóry. Najłatwiej to sprawdzić dobierając odcień identyczny z karnacją i do rozjaśniania wybrać odcień o numer niższy, a do przyciemniania o numer wyższy od naturalnego.Oczywiście, nad właściwym efektem trzema poćwiczyć, choć warto przestrzegać dwóch generalnych zasad:

 1. Przyciemnij to, co chcesz ukryć
 2. Rozjaśnij to, co chcesz uwypuklić

Konturowanie niewątpliwie jest niesamowitym trikiem przy makijażu twarzy. Dzięki niemu podkreślimy kości policzkowe, zwężymy nos, skrócimy czoło, podkreślimy żuchwę - generalnie całkowicie możemy dzięki temu zmodyfikować naszą twarz. Używanie podkładów do korygowania owalu twarzy to tzw "konturowanie na mokro". Metoda ta wymaga jednak dużo wprawy, dlatego na początek polecam dobrać odpowiedni podkład, a do konturowania użyć brązera którego aplikujemy za pomocą pędzla.

 • Lekkość w makijażu

Większość ma różne mankamenty cery, które chce ukryć. Do tego potzrebne są korektory i kamuflaże, wiadomoże że użycie kilku kosmetyków może obciążyć i stworzyć tzw. "maskę" na twarzy a tego nie chcemy. Dlatego używając kosmetyków korygujących nakładaj tylko na zmianę którą masz do zakamuflowania a następnie nakładamy podkład dobrany do swojej karnacji aby ujednolicić cerę.

    • Wyszczuplanie twarzy

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyszczuplenie okrągłej buzi jest wymodelowanie jej za pomocą odpowiedniego makijażu. Niezbędnymi kosmetykami do konturowania rysów jest bronzer i rozświetlacz. Ten pierwszy posłuży do uwydatnienia kości policzkowych, wyszczuplenia nosa, zmniejszenia linii żuchwy i wymodelowania owalu twarzy. Ten drugi z kolei, nałożony na centralną część twarzy (środek czoła, grzbiet nosa, pod oczy, wokół nosa aż po łuk kupidyna, pionowo na podbródku, nad linią żuchwy i pod łukiem brwiowym), skupi całą uwagę na tym miejscu, nada cerze blasku i świeżości, a także ją ożywi. Dzięki tym trikom sprawisz, że buzia nabierze charakteru i głębi, a przede wszystkim będzie optycznie szczuplejsza.

    • Strobing

Czym różni się od klasycznego konturowania twarzy? Między innymi tym, że do wykonania tego makijażu potrzebujesz praktycznie jednego kosmetyku – rozświetlacza. Zamiast cieniowania twarzy w myśl zasady jasno – ciemno, w przypadku strobingu bawisz się tylko światłem! Po pierwsze, to makijaż o wiele bardziej naturalny niż konturowanie. Nie zamieni naszej twarzy w maskę, a jedynie wydobędzie światło z naszej twarzy, naturalne piękno i odejmuje lat, bo to makijaż bardzo dziewczęcy.

Podajemy kilka sposobów jak zatuszowac urodowe niedoskonałości, te kilka prostych i niezawodnych trików kosmetycznych może znacznie ułatwić ci wykonanie idealnego makijażu:

      • Długa broda - ciemny puder nakładamy dokładnie na jej środek rozprowadzając nieco na boki. Pomoże to mieć optyczne złudzenie, że będzie wydawała się krótsza, niż w rzeczywistości.
      • Twarz podłużna - nakładamy poziomo na linii uszu. To odwraca uwagę od dysproporcji i lekko poszerza kształt twarzy, czyniąc ją bardziej okrągłą.
      • Szeroki nos - ciemniejszym od podkładu pudrem muskamy boki nosa, od kącików oka, aż do skrzydełek. Taka makijażowa sztuczka, zapewni mu smuklejszy wygląd.
      • Podwójny podbródek - pionową smugę ciemniejszego pudru nakładamy od miejsca, gdzie kończy się czubek brody, przesuwając w dół. Trójkątna twarz skrócisz ją przy pomocy, różu do policzkó który rozprowadzony na środku policzków, automatycznie skoryguje jej kształt.
      • Twarz w kształcie gruszki - ciemniejszy puder nakładamy na kości żuchwy i szyję, zaś róż aplikujemy na boczne części kości policzkowych. Twarz od razu nabierze bardziej „wymiarowego” wyglądu.
      • Zbyt pełne policzki - tutaj świetnie spisze się róż. Aplikujemy go na kości policzkowe, bliżej ucha niż nosa. Dzięki temu twarz stanie się szczuplejsza.
      • Zbyt kwadratowa twarz - w tym przypadku róż także będzie miał zastosowanie, zaś na dolne partie żuchwy, po bokach, które nadają twarzy ciężki wygląd, muskamy ciemniejszym pudrem. Taki optyczny „cień” powoli ładnie wymodelować twarz sprawiając, że staje się bardziej subtelna.

Chyba każda z nas ma swoje ulubione triki makijażowe, które stosuje od wielu lat. Lubimy sobie coś optycznie powiększać, pomniejszać lub podciągać - makijażem można naprawdę wiele zdziałać, spróbuj i TY.