Pielęgnacja skóry wokół oczu to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji twarzy, której nie należy zaniedbywać a nawet poświęcić znacznie więcej czasu niż na inne partie ciała. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka (0,5 mm), jest najdelikatniejszym miejscem na twarzy, nie posiada podściółki tłuszczowej, prawie nie ma w niej gruczołów łojowych. Skóra w tym miejscu szybko się wysusza i łatwo ją podrażnić i jest podatna na powstawanie zmarszczek.Cechą jest jej słabe krążenie krwi, dlatego często pod oczami widać zmęczenie w postaci obrzęków i cieni, ziemistej cery, które nas postarzają. W prawdzie tego procesu nie jesteśmy w stanie zatrzymać lecz możemy go skutecznie spowolnić stosując sie do pewnych zasad jak ją prawidłowo pielegnować, aby sobie nie zaszkodzić.

Demakijaż oczu najważniejszy zabieg! Skóra wokół oczu wymaga specjalnych kosmetyków dla niej przeznaczonych. Płyny micelarne, dwufazowe, delikatne mleczka i śmietanki wybór zależy od Was podstawa, aby nie podrażniał naszej skóry a jednoczesnie dobrze usuwał makijaż. W jaki sposób robimy demakijaż jest bardzo ważny, ponieważ nie zawsze robimy go prawidłowo. Mianowicie po przyłożeniu płatków z kosmetykiem do oczu chwilkę czekamy a następnie wykonujemy ruch okrężny od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego oraz delikatnie z góry do dołu, nie pocierając mocno. Czynność tą wykonujemy do momentu aż płatki będą czyste.

Kolejnym etapem jest odżywienie i odpowiednie nawilżenie skóry służą do tego kremy, żele, serum . Kremy pod oczy różnią się od kremów do twarzy konsystencją która jest zdecydowanie lżejsza ale barsdziej skoncentrowana, dzieki temu lepiej się wchłania i dociera do głębszej warstwy skóry. Kosmetyki pod oczy głównie bogate w substancje roślinne długotrwale nawilżają oraz łagodzą, dobrze aby  zawierał witaminy A, E, C, F które nawilżają i pomogą wygładzić drobne zmarszczki. Jeżeli macie problem z opuchniętymi oczami wybierzcie prodykty bogate w witaminę C i K oraz wyciąg z bławatka, arniki czy kasztanowca. Polecam również stosowanie maseczek pod oczy w postaci płatków kolagenowych, które bogate w składniki aktywne silnie nawilżają, napinają, koją i likwidują obrzęki i cienie.

Podsumowując pielegnacja skóry wokół oczu nie jest wcale taka skomplikowana prawidłowe wykonanie demakijażu już to połowa sukcesu druga połowa to dobór odpowiednich kosmetyków.