Nie mamy jeszcze wiosny, ale na zewnątrz jest coraz cieplej i przyjemniej, przyroda budzi się do życia, wszystko się zieleni. To samo tyczy się Nas, budzimy się z zimowego letargu i stajemy się bardziej aktywni, weseli, pełni energii, chcemy rozkwitać i kusić swoim jędrnym i zadbanym ciałem.

Zima jak zwykle nie jest łaskawa dla kondycji naszej skóry, bowiem prowadzimy mało aktywny tryb życia, pomieszczenia są ogrzewane, więc powietrze jest suche co sprawia, że nasza skóra jest przesuszona, szorstka i mało elastyczna.

Aby zmienić ten stan proponujemy po pierwsze zwiększyć naszą aktywność fizyczną, ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, jeździć na rowerze, pływać i dużo spacerować. Drugim znaczącym elementem jest odpowiednio zbilansowana dieta bogata w pełnowartościowe produkty. Należy unikać produktów z dużą zawartością soli, glutaminianu sodu, fast foodów, słodyczy, używek jak kawa czy alkochol a smażone produkty zastępujemy gotowanymi lub pieczonymi bez dodatku tłuszczu. Należ również pamiętać o przyjmowaniu około 1,5-2 litrów wody dziennie.

Dzięki systematycznej aktywności fizycznej, lekkostrawnej diecie, dotlenicie organizm, wzmocnicie ciało a i kilka centymetrów tu i ówdzie Wam ubędzie.

Pielęgnacja od zewnątrz.

Należy pamiętać że nasza skóra potrzebuje też nawilżenia od zewnątrz, dlatego warto sięgnąć po preparaty nawilżające takie jak mleczka, balsamy, masła do ciała. Jędrność naszego ciała poprawi również masaż do kórego użyjcie kosmetyków:

      • ujędrniających
      • wyszczuplających
      • antycellulitowych

Kosmetyki te bogate są w szereg substancji aktywnych, które podczas masażu zwiększają ukrwienie i wpływają na elastyczność i jędrność skóry. Również stosowanie solii i olejków do kąpieli bogatych w sód, jod, potas, wapń oczyszczają skórę z toksyn, wygładzają i poprawiają ogólny wygląd skóry.

Domowy masaż możemy wykonywać na różne sposoby, należy tylko pamiętać, aby ruchy były wykonywane od dołu do góry i bardzo pomocna jest w tym rękawica. Nie stosujemy długich gorących kąpieli tylko prysznic – regularne stosowanie naprzemiennych ciepło-zimnych natrysków, doskonale wpływa na wygląd ciała, (Uwaga! zawsze kończymy zimną wodą!).

Pamiętajcie, że zanim sięgniemy po kosmetyki pielęgnacyjne należy wykonać peeling całego ciała a to pomoże nam oczyścić skórę z martwych komórek, dzięki temu preparaty wmasowywane w nasze ciało będą mogły przeniknąć do głębszych warstw naszego naskórka i odpowiednio ją odżywić.

To tylko niektóre sposoby, aby poprawić stan naszej skóry po zimie, możliwości jest dużo więcej, ale najważniejsza to systematyczność i konsekwencja a uzyskamy zamierzony efekt.

Powodzenia!